Marzą Ci się piękne zęby? Wybierz implanty zębów

Każdy marzy o białym uśmiechu. Okazuje się jednak, że nie wszystkich natura obdarzyła idealnymi zębami. Mnóstwo pacjentów walczy z problemem paradontozy, czyli schorzeniem prowadzącym do wypadania uzębienia. Do tego dodać trzeba przebarwienia, wady zgryzu i inne niedoskonałości. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach każdy może wzbudzać zachwyt śnieżnobiałym uśmiechem – trzeba tylko wstawić sobie implanty zębów.

Implanty zębów – na czym to polega?

Implant zęba to po prostu sztuczny korzeń, który wszczepia się w kość szczęki. Obecnie wykorzystywane implanty wytwarza się z tytanu. Posiadają one rozmiar naturalnego korzenia, który przed wszczepieniem trzeba usunąć. Na trzonie implantu umieszcza się potem koronę, czyli zastępczy ząb. Na ten moment za standardowe uważane są implanty mające długość 10 mm. Istnieje również możliwość zastosowania implantu krótszego – o długości tylko 6 mm. Implanty wyglądają tak, jak naturalne zęby, co bez mała stanowi ich wielką zaletę. Za sprawą tego pacjent, który z jakiegoś powodu stracił własne zęby, ma możliwość znów pochwalić się pełnym oraz pięknie prezentującym się uśmiechem.

Wstawianie implantów zębów – tylko u wykwalifikowanego stomatologa

Decydując się na wszczepienie implantów, trzeba bez wątpienia zadbać o swoje bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzany był jedynie przez wykwalifikowanego stomatologa, który posiada szeroką wiedzę praktyczną i teoretyczną. Dzięki temu można mieć pewność, że rodzaj implantu zostanie właściwie dobrany, a potem prawidłowo osadzony w kości. Warto pamiętać, że zabieg wszczepienia implantów zębów to procedura, którą zasadniczo wykonuje się raz w życiu – implantów zazwyczaj się nie wymienia. Z uwagi na stosowany surowiec są one też bardzo dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Produkty z tytanu nie uczulają, na skutek czego implanty można wykonywać też u alergików.