Łysienie androgenowe – szampon pomoże w chorobie

Choć uznawane jest za przypadłość dojrzałych panów, łysienie męskie może pojawić się nawet w wieku młodzieńczym. Nie sprawia wprawdzie niebezpieczeństwa, ale bardzo poważne potrafią być jego skutki natury psychologicznej. Nic więc zaskakującego, iż większość mężczyzn, których dotyczy ta choroba, czyni wszystkie rzeczy, które mogą okazać się pomocne w jej zwalczeniu. Obecnie dostępne są różniejsze techniki, potrafią pokonać łysienie androgenowe – szampon, kurację promieniowaniem elektromagnetycznym oraz lekami. Które są najskuteczniejsze?

Łysienie androgenowe – szampon pomoże

Najczęstszym narzędziem w walce z łysieniem androgenowym jest z pewnością szampon do włosów. Obecne w drogeriach preparaty zawierają substancje, które spowalniają zamianę męskich hormonów w DHT, czyli związek, który odpowiada za wypadanie włosów. Oczekiwane skutki przynosi leczenie trwające rok – jedynie takie działanie umożliwia spowolnienie wypadania następnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon i co poza tym?

Poza tym istnieją też pozostałe techniki, za pomocą których jesteśmy w stanie zwalczyć łysienie androgenowe – szampon czasem nie jest bowiem skuteczny. Jest tak przede wszystkim jeśli dolegliwość jest już tak zaawansowana, iż ubytki włosów są bardzo zauważalne. W opisywanych przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się przeszczep włosów. Na mniej zaawansowanym stadium choroby oprócz szamponu zwalczającego łysienie androgenowe, zaleca się także używanie dodatkowych kosmetyków, takich jak m. in. profesjonalne preparaty lecznicze wzmacniające włosy.