Leczenie kanałowe, chociaż w większości czytelników powoduje strach, naprawdę jest aktualnie zabiegiem niepowodującym bólu. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych środków przeciwbólowych, a te powodują, iż chory nie czuje bólu nawet podczas terapii rozległych uszkodzeń. Po opróżnieniu kanałów zęba i ich zatruciu, ząb zostaje wypełniony – dla większości chorych oznacza to koniec terapii. Bywa niestety, iż po jakimś czasie kanał znów się psuje – jedynym rozwiązaniem w takich przypadkach będzie wtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego wykorzystanie jest wówczas zalecane? Jak wybrać stomatologa do przeprowadzenia takiej terapii?
Zasady leczenia kanałowego pod mikroskopem
W przypadku wtórnego leczenia kanałowego wskazane jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Narzędzie to bywa także zalecane, jeśli kanały zęba okazują się zakrzywione lub jego anatomia jest nietypowa z odmiennych przyczyn. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie przebiega inaczej od zwykłego leczenia – bywa obecnie zupełnie pozbawione dyskomfortu, zaś odpowiedni mikroskop wisi nad ustami pacjenta, nie sprawiając żadnego bólu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem zależą od stopnia ubytków i lokalizacji zęba.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak znaleźć dentystę?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem da oczekiwane skutki i nie okaże się bolesne tylko wtedy, jeśli wybierzemy właściwego lekarza. Kluczowe będą jego kwalifikacje i staż, o których świadczą między innymi zdobyte świadectwa. Dobrze też sprawdzić, co o danym stomatologu piszą poprzedni klienci – ich opinie bez problemu znajdziemy na forach. Przy poszukiwaniach lekarza wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie należy natomiast sugerować się ceną – przecież chodzi o nasze samopoczucie.