Korona porcelanowa – alternatywa dla metalowej

Przed laty ukruszenie zęba wymuszało korzystanie z protezy czy nie zawsze estetycznych koron wykonanych ze złota. Obecnie jednak protetyka zanotowała wielki postęp, a pacjenci, którzy z różnych powodów stracili uzębienie nie są skazani na to, by korzystać z wspomnianych metod. Od dekady wielkim zainteresowaniem szczycą się wszak korony porcelanowe, które przywodzą na myśl naturalne zęby, a jednocześnie są wygodniejsze niż protezy, odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie kwasów oraz wiele potencjalnych zagrożeń. W jakich przypadkach więc najlepiej postawić na wykonanie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron wykonują protetycy? Komu to zlecić, by uniknąć potencjalnych trudności?

Wykonanie korony porcelanowej

Korona porcelanowa może być założona na pozostałości uszkodzonego zęba lub implancie wkręconym w dziąsło. Na wymieniony w pierwszej kolejności rodzaj korony decydują się zazwyczaj pacjenci z ułamanymi zębami bądź walczący z zaawansowaną próchnicą. Należy jednak wiedzieć, że korona porcelanowa powinna być założona na zębie zupełnie martwym. Drugi rodzaj korony porcelanowej bywa wybierany przez chorych po wyrwaniu martwego zęba, a więc może być zakładany tak na implancie metalowym, jak i porcelanowym.

Korona porcelanowa – kto założy?

Korona porcelanowa, jak przed momentem wspomnieliśmy, jest naprawdę solidna. By jednak mieć szansę cieszyć się z jej atutów, musimy wybrać dentystę, który ją prawidłowo założy. Zdaje się to proste, ale w sieci znajdziemy mnóstwo komentarzy rozczarowanych klientów. W jaki sposób więc ustrzec się pomyłek? Przede wszystkim dowiedzmy się, czy konkretnego lekarza polecają dotychczasowi pacjenci. Oprócz tego warto dowiedzieć się również, jaki sprzęt wykorzystywany jest w danym gabinecie stomatologicznym – obecność nowoczesnych akcesoriów gwarantuje bezproblemowy przebieg kuracji oraz dużą żywotność korony porcelanowej.