Kiedy sięgnąć po koktajl odżywczy?

Zwykłe jedzenie w różnych przypadkach okazuje się bardzo utrudnione. Z jedzeniem potraw trudności będą mieć szczególnie chorzy zmagający się z dolegliwościami ze strony układu trawiennego oraz chorobą Alzheimera i innymi chorobami neurologicznymi. Specjalnego odżywiania wymagają też chorzy na nowotwory, z zapaleniem gardła oraz w stanach niedożywienia. Najważniejszym z preparatów, za pomocą których łatwiej będzie pokonać te trudności jest koktajl odżywczy. Z czego się go produkuje? Kiedy go użyć?

Skład oraz zastosowanie koktajlu odżywczego

Koktajle odżywcze pozwalają na szybkie zregenerowanie sił organizmu. Dzieje się tak dzięki temu, że ich skład jest tak zbilansowany, by dostarczyć organizmowi niezbędne substancje pokarmowe. W preparatach tego rodzaju zawarte są węglowodany oraz mnóstwo minerałów, a dzięki przypominającej kleik formie są bez trudu przyswajane nawet przez bardzo osłabionego pacjenta. Koktajl odżywczy dostępny jest w rozmaitych wersjach – o smaku wiśniowym, brzoskwiniowym lub neutralnym.

Przygotuj koktajl odżywczy

Korzystanie z koktajlu odżywczego nie będzie skomplikowane. Musimy jedynie odmierzyć odpowiednią porcję proszku i rozpuścić go w ciepłej wodzie. Pojedyncza saszetka koktajlu odżywczego jest równa zazwyczaj jednemu, przeciętnemu posiłkowi. Kiedy koktajl odżywczy jest głównym źródłem pożywienia, należy podać choremu sześć porcji dziennie. W innym wypadku wystarczą jedynie 3 saszetki. Wszystkie z nich chory może spożyć od razu tudzież podzielić ją na parę razy.

Recomed