Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Przeziębienie u niemowlaka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieodciągana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie noska za jej pomocą może być dla pociechy bardzo nieprzyjemne. To wyjaśnia popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej skomplikowane modele to odciągacze zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto używać aspiratora Katarek?

Przykładem odciągacza do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz kataru jest łatwy w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).