Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również fakt, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.