Implanty, ekstrakcja ósemek – czyli o chirurgu stomatologu słów kilka

Chirurg stomatolog reprezentuje specjalność zajmującą się przeprowadzaniem złożonych operacji w okolicach jamy ustnej. Jest to niezależna dyscyplina studiów medycznych, której nie można utożsamiać z tradycyjną stomatologią.

Kiedy trzeba poddać się zabiegom chirurga stomatologa?

Ingerencji chirurga stomatologa podlegają przeważnie zęby mądrości, których usuwanie nie należy niestety do najłatwiejszych czynności. Bezbolesne usunięcie zębów mądrości znacząco utrudnia fakt, że ich ukryte w dziąsłach części bywają krzywe. Wówczas do działania wkracza profesjonalista – chirurg stomatolog, który zleca prześwietlenie obolałej jamy ustnej i decyduje o dalszym postępowaniu. Chorzy uskarżający się na spore ubytki zębów również mają szansę poddać się szerokiemu wachlarzowi zabiegów chirurgicznych wykonywanych w klinice stomatologicznej. Możemy wybrać innowacyjne implanty zębowe, czyli tytanowe wszczepy umieszczane w jamie ustnej osoby poddawanej zabiegowi. Na nich z kolei należy wykonać koronę zęba. Tak zrobione implanty są niezwykle praktyczne, umiejscowione na stałe i zdecydowanie lepsze od starodawnych protez.

Czym praca chirurga stomatologa wyróżnia się od pozostałych specjalizacji dentystycznych?

Chirurg stomatolog ściśle współpracuje z innymi ekspertami i wykonuje interwencje chirurgiczne, które przerastają zwykłą medycynę zachowawczą. Rejestrują się do niego pacjenci z uszkodzonymi siekaczami, których nie umiemy usunąć dysponując środkami niechirurgicznymi. Również tkwiące w jamie ustnej fragmenty tkanki przyzębia są zaleceniem do interwencji chirurga stomatologa. W swojej praktyce używa on z akcesoriów oraz sposobów leczenia, nieosiągalnych u standardowych dentystów. Wszystkie operacje wykonywane są z dbałością o standardy znieczuleń, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Nie zapominajmy także, aby skrupulatnie przestrzegać zaleceń chirurga dentystycznego, wykluczyć spożywanie słodzonych napojów czy degustowania alkoholu bezpośrednio po zabiegu.