Fotodepilacja

Depilacja laserowa to świetne wyjście dla osób, które z różnych względów nie mogą zdecydować się na normalne sposoby. Usuwanie owłosienia wiązką lasera ogranicza bowiem niebezpieczeństwo wystąpienia wszelkiego rodzaju powikłań, okazuje się też efektywnym narzędziem do zmagań z wrastającymi włosami. Warto zauważyć, że poza niszczeniem owłosienia, leczy również naszą cerę. Jak zatem przyszykować się do depilacji? O jakich rzeczach warto pamiętać?

Depilacja laserowa – jak się przyszykować?

Aby depilacja laserowa przyniosła skutki, mniej więcej 30 dni przed zabiegiem nie możemy korzystać z depilatora. Specjaliści odradzają także korzystanie z wosku oraz usuwanie owłosienia pęsetą – podczas zabiegu w skórze muszą znajdować się cebulki. Kilka dni przed depilacją należy natomiast starannie wydepilować się zwykłą żyletką.

Kiedy nie wybierać depilacji laserowej?

Ze względu, iż depilacja laserowa potrafi być źródłem zaczerwienień skóry, najlepiej będzie, kiedy przez miesiąc przed depilacją powstrzymamy się do opalania – w szczególności pod lampami. Depilacja laserowa nie jest również rekomendowana kobietom spodziewającym się dziecka i zażywającym leki przeciwbakteryjne tudzież antydepresanty.

Skąd bierze się skuteczność depilacji laserowej?

Depilacja laserowa opiera się na tym, że wiązka światła oddziałuje destrukcyjnie na zalegającą się skórze melaninę, uszkadzając tak budowę całego włosa. Kobiety, które zastosują podobny zabieg muszą pamiętać, by nie eksponować ogolonych miejsc na działanie promieni słonecznych co najmniej przez cztery tygodnie.