Witamina C to mikroelement o ogromnym spektrum działania, który aktywnie przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Stosowany jest szczególnie w czasie jesienno-zimowym. Od lat 60. ma jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Sprawdźmy w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.
Wlewy witaminy C – niestandardowa kuracja
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sami nie umiemy jej wygenerować, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Współczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje oddziaływanie kwasu askorbinowego na terapię niebezpiecznych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, cukrzycy oraz mnóstwa innych. Medycyna bada szczególnie oddziaływanie witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się udowodnić, że włączenie wlewów witaminy C może zapewnić znacznie lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych dawek tej substancji do ustroju. Kuracje rozpoczynają się od 20 gramów, jest to więc bardzo duże stężenie, które pomoże zwalczyć mnóstwo poważnych chorób.
Wlewy witaminy C – czas trwania terapii
Technika aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, niweluje niebezpieczeństwo powstania działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. suplementów). Rezultaty mogą być znakomite – cukrzyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. Żeby osiągnąć ostateczne efekty, terapia musi potrwać około miesiąca, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą ustalane przez specjalistę, który decyduje o kierunku terapii.