Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Więcej szczegółów o urządzeniu do masażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału masażysty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tak przepływ limfy. Jest multum powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu uciskowego

Dużo opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi stany zapalne bądź zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]