Trudności ze snem, brak chęci do życia oraz bardzo zły – te objawy mogą zwiastować schorzenia psychiczne. Jednak nawet chorzy, którzy uświadamiają sobie, że muszą odwiedzić lekarza, zwlekają z wizytą w jego gabinecie. Nasz opór jest jednak zupełnie nieuzasadniony, a konsekwencje tego działania bywają naprawdę poważne. Kiedy więc zależy iść do psychiatry?
Psychiatra rozpozna neurozę
Kiedy wszystkie czynności są przyczyną zmęczenia, bywasz zaniepokojony lub nie potrafisz poradzić sobie ze obsesjami, możesz chorować na nerwicę. Zaburzenia tego typu występują dziś naprawdę często, a ich przyczyną mogą być nieodpowiedni sposób życia, stresująca praca lub dramatyczne przeżycia z przeszłości. Za pomocą właściwych środków i rozmowom, psychiatra da ci jednak szansę poradzić sobie z nerwicą, a potem szybko wrócić do życia sprzed choroby – wyniki badań pokazują, że szybko wykryta nerwica jest całkowicie niegroźna.
Ciągła chandra? Tym zajmie się psychiatra
Żadna rzecz nie daje ci radości i obarczasz się winą za każde niepowodzenie? Nie możesz zebrać się, by wyjść z łóżka, a na dodatek masz zaburzenia apetytu? Nie odwlekaj wizyty u lekarza – szybko zdiagnozowaną depresję daje się szybko wyleczyć. Psychiatra wybierze odpowiednie do twojego przypadku środki i najpewniej skieruje cię na psychoterapię – a te działania dobre skutki przyniosą jedynie jeśli nie będziesz zwlekał z wizytą u lekarza.