Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą nieprzyjemne zapachy oraz pomyślnie wpływają na nasze otoczenie i zdrowie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek wyładowania elektrycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła albo wpływu silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, ekrany czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym z papierosów, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy niebezpieczne wirusy i drobnoustroje. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szkołach, przychodniach medycznych, biurach czy urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.