Dla kogo poradnie dietetyczne?

Poradnie dietetyczne proponują szeroki zakres usług żywieniowych, dzięki którym pacjenci mogą osiągnąć świetne rezultaty – zrzucić tłuszczyk, przybrać na wadze czy wysmuklić nogi i pośladki. Do fachowców przybywają pacjenci z rozmaitymi problemami. Zobaczmy jak dokładnie funkcjonują poradnie dietetyczne w Warszawie i reszcie kraju.

Poradnie dietetyczne – dla pacjentów chcących przytyć

Zdrowa dieta musi być zgodna z zapotrzebowaniem na mikroelementy i substancje odżywcze, bo tylko w takim przypadku jest skuteczna i nie spowoduje strat w naszym ciele. Nowoczesne poradnie dietetyczne kierują swoją ofertę do obszernego zbioru odbiorców – z nadwagą, sportowców, pragnących poprawić odporność organizmu, a nawet osób borykających się z niedowagą. Do poradni dietetycznych przychodzą też pacjenci z nietolerancją składników pokarmowych lub będące na diecie roślinnej. Dietetyk ustala odpowiednie diety, które będą odpowiadały upodobaniom pacjenta.

Poradnie dietetyczne – precyzyjny wywiad z badanym

Pierwszy kontakt z dietetykiem polega na rozmowie z pacjentem. Niejednokrotnie niezbędne jest też zrobienie testów krwi, żeby zdiagnozować powody schorzeń oraz wolnej przemiany materii, a także sporządzić racjonalny sposób żywienia. Dokonywanie ewentualnych zmian oraz wprowadzanie kolejnych produktów odbywa się na kolejnych konsultacjach. Poradnie dietetyczne określają dietę przez pryzmat zwyczajów i alergii pokarmowych klienta oraz jego aktywności fizycznej, przez co osiągane rezultaty są trwałe.