Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia zanieczyszczenia powietrza dotarła już do świadomości każdego mieszkańca Polski i z rzadka jest umniejszana. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasze zdrowie. Jednak tak długo jak nie zostaną wdrożone systemowe rozwiązania, każdy powinien sam zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo występowania znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych chorób układu oddychania podatni są szczególnie rezydenci większych aglomeracji miejskich i terenów w sąsiedztwie fabryk wydzielających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli znacznie zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak przykładowo Webber, Blueair czy LIFAair, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co ważne, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nieraz posiadają one też inne użyteczne funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu dobierzemy sprzęt właściwe do określonej objętości wnętrza. Oczyszczacze są względnie nieduże, więc bez wysiłku daje się je przenosić między pokojami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one też bakterie oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne czy też choroby, jak również niebezpieczny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też sensory alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.