Chroń zdrowie z maską przeciw smogowi

Małopolska oraz największe miasta należą do najbardziej zapylonych terenów Starego Kontynentu. Nic zatem dziwnego, że ich władze poszukują sposobów, które umożliwiłyby zmniejszenie szkodliwych skutków zanieczyszczenia atmosfery. Najistotniejsze rzecz jasna okazują się działania, dzięki którym osiągalne będzie zmniejszenie ilości wytwarzanych spalin – zarówno przez fabryki, jak i kotły domowe. Póki jednak w atmosferze nadal zawartych jest mnóstwo zanieczyszczeń, najważniejsze jest chronienie płuc przed ich niekorzystnym wpływem. Z tego powodu tak istotne okazuje się, by ludzie, którzy dość często przebywają na zewnątrz, kupili maskę przeciw smogowi.

Jak działa maska przeciw smogowi?

Maska przeciw smogowi powinna chronić płuca oraz przełyk od pyłów z powietrza – z tego powodu jej ranty ściśle przylegają do twarzy. Najważniejszymi elementami tego typu masek są oczywiście filtry, bo te zatrzymują cząsteczki smogu. Żeby okazały się efektywne, powinny być zrobione z aktywnego węgla o odpowiedniej strukturze, która pozwoli na zablokowanie także niewielkich drobin. Z tego względu musimy wiedzieć, że po ubraniu maski oddychanie może być trochę cięższe niż bez ochrony.

Maska przeciw smogowi – która będzie najlepsza?

Zakładanie maski przeciw smogowi da spodziewane efekty wyłącznie wtedy, kiedy będziemy ją nosić za każdym razem, kiedy przebywamy na otwartym powietrzu. Z uwagi na ten fakt przy jej kupnie bezwzględnie musimy sprawdzić, czy maska będzie dopasowana do wielkości naszej twarzy i czy możemy swobodnie przez nią oddychać. W sklepach możemy kupić rozmaite maski przeciw smogowi – zarówno nieskomplikowane wersje, jak i te posiadające wymienny filtr. Jeśli chcemy korzystać z niej podczas aktywności fizycznej, najlepszym pomysłem okaże się wybór ostatniego typu – takie maski są wszak skuteczniejsze i komfortowe.