Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Kwestia kiepskiej jakości powietrza dotyczy nawet rezydentów małych polskich miejscowości. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw tej części. Brak regulacji dotyczących instalacji grzewczych oraz sankcji za utylizację w kominkach szkodliwych tworzyw (jak m.in. produkty z plastiku czy gumy) i ciągnący się przez długi okres czasu brak regulacji dotyczących domowych instalacji grzewczych, wywołały wysokie zapylenie powietrza. Działa to negatywnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można w związku z tym zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Zalety posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte muszą szybko rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu swoich obywateli. Będzie to niezaprzeczalnie trudny oraz wieloletni proces. Miast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już w tej chwili na własną rękę zadbać o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można efektywnie przefiltrować cząsteczki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większość wirusów i drobnoustrojów, wywołujących częstokroć poważne schorzenia. Plusy stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie w szczególności osoby borykające się z alergią bądź astmą, ale i osoby zdrowe błyskawicznie spostrzegą korzystne działanie czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na certyfikaty

Mieszkańcy mocno rozwiniętych obszarów albo przebywający blisko autostrad powinni posiadać oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj głównie o wyłapanie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien także wyłapać nie tylko zarazki, zalążki grzybów i bakterie, ale także szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w większej lub mniejszej kondensacji. Zamawiając aparat do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy posiada ono istotne atesty.