Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby zębów jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w przypadku konieczności wykonania implantów lub koron, uszkodzonych dziąseł, dużych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Jakie metody są zatem wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, by zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, by stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma również atmosfera w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, które wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród przyjaciół.