Bezpieczny organizm – maska antysmogowa

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne występujące zwykle silnego zamglenia i w czasie bezwietrznej pogody. Jest on charakterystyczny przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie powietrze jest bardzo mocno zapylone. W smogu zawieszone są groźne dla ludzi substancje. Jak można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób chroni przed smogiem?

Na ulicach polskich miejscowości coraz częstszym widokiem są przechodnie z maską antysmogową na twarzy. Najważniejszym elementem tego rodzaju maski jest filtr. Wybierając maskę, którą chcemy zakładać w mieście, zwrócić trzeba uwagę, czy filtr wykonany jest z węgla aktywnego. Tego rodzaju filtr świetnie ochroni też przed zatruciem gazami. Filtr znajdujący się w maseczce powinien być systematycznie zmieniany, w przeciwnym razie nie wypełni ona swojej roli. Dowiedzmy się też, jak duże cząstki zanieczyszczeń zatrzymuje dana maska, gdyż Za najlepsze uważane są te z filtrem zatrzymujący zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Taki filtr przechwyci zarówno pyłki, ale też wszelkie groźne substancje.

Maska antysmogowa – jaką kupić?

Pośród masek antysmogowych możemy wyszukać specjalne maseczki stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie. W żaden sposób nie przeszkadzają one podczas treningu. Przepływ filtrowanego powietrza jest w nich lepszy niż w zwykłych maskach antysmogowych. Niezależnie jednak od tego, czy w maseczce planujemy biegać czy wyłącznie chodzić po mieście, trzeba zwrócić uwagę, by była ona właściwie dopasowana do naszej twarzy. Proponowane dzisiaj maski antysmogowe wykonywane są z tworzyw hipoalergicznych, a więc mogą być bez obaw używane przez osoby walczące z alergią. Ich producenci starają się, by nie tylko świetnie odgradzały nas one od szkodliwych substancji, ale również żeby miały nietuzinkowy wygląd. Ciekawy design i duży wybór barw sprawia, że każdy może kupić dla siebie idealną maskę.