Basen dla niemowląt – zabawa i zdrowie

Choć jeszcze dekadę temu pływanie niemowlaków nie było lubiane wśród matek, to dziś coraz więcej z nich decyduje się na to, by zabrać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się wszak świetnym ćwiczeniem, umożliwiającym szybszy rozwój ich ciała. Dobrze też zaznaczyć, że – wbrew obawom wielu kobiet – na pływalnię mamy szansę udać się z bobasem naprawdę wcześnie, bo już od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, iż bobasy będą w pełni bezpieczne jedynie wówczas, gdy udamy się z nimi na właściwe ćwiczenia pod nadzorem doświadczonego instruktora. Jak więc je odszukać? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Dlaczego powinniśmy wybrać basen dla niemowlaków?

Kluczowym plusem pływania niemowląt jest z pewnością to, że wszechstronnie wspomaga zdrowie dziecka. Dzięki zajęciom na basenie lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, zaś delikatne wciąż stawy maluchów nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetna metoda na rozwój zborności ruchowej, dzięki czemu dzieci prędzej stawiają pierwsze kroki. Warto też zaznaczyć, że zajęcia na basenie odbywają się z pozostałymi bobasami – są zatem wspaniałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Jak wybrać basen dla niemowlaków?

Wiele osób błędnie jest przekonanych, iż ćwiczenia na basenie dla niemowląt stwarzają czasem pewnego typu zagrożenie, a wystarczy z rozwagą podejść do znalezienia ekipy, która przygotowuje takie treningi. Szczególnie ważne okaże się niewątpliwie to, żeby były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających w wodzie, ale również opracują odpowiednie zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na basenie, a także wyniosą z tego zdrowotne i psychiczne korzyści.