Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Na www.testypsychologiczne.com.pl dowiesz się, jak zamówić badania wysokościowe Bielsko

Pracą na wysokościach nazywamy wykonywanie czynności na wysokości powyżej 3 metrów nad podłogą czy gruntem. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale również pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Jak wyglądają te badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo że według przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy musi być wykonywana z wykorzystaniem specjalnych zabezpieczeń, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają na celu niedopuszczenie do jej wykonywania osób, dla których może wiązać się z niebezpieczeństwem. Pracy takiej nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, cierpiące na kłopoty z równowagą bądź mające kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi zatem kompletna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma związek z równowagą i błędnikiem) i neurologii. Badania przeprowadza się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy wykorzystaniu specjalnej aparatury. W czasie badań można również wykryć kłopoty do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokości, poddanie się im jest więc szczególnie ważne. Nie należy martwić się, iż niezbędne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, ponieważ jest możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – co ile
lat je przeprowadzać?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, iż w trakcie wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom wysokościowym należy poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż pięćdziesiąt lat, muszą natomiast poddawać się im każdego roku.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]