Badania psychologiczne dla operatorów

badania operatorów na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Są potrzebne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innej maszyny. Mimo, że sporo kandydatów się ich boi, kiedy nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie może przyprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak więc przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co warto się przygotować?

Początkowy etap badania operatorów

Na pierwszym etapie badania potencjalny operator uzupełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, najczęściej problematycznych sytuacjach. Po sprawdzeniu ankiety potencjalnego kierowcy, psycholog będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Treść formularza zależy od zawodu kandydata. Ta część badania operatorów często powoduje duży stres, ale jej przejście rzadko okazuje się trudne.

Badania operatorów – przyrządy

Ostatni etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Poszczególne testy badają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że w skrajnych przypadkach ten element badań może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli potencjalny operator w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego nastroju albo test udowodni, iż przed wizytą w poradni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może być wtedy przełożone albo – gdy powodem jest alkohol – także odwołane.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]