Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość powszechna, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Zalegający katar prowadzi do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można usuwać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie wciąga katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może budzić zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejsza metoda niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru należy zadbać o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).