magnetoterapia sprzęt, aparaty do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]