Duży poziom wilgoci w naszym domu najczęściej skutkuje rozwojem pleśni na meblach. A ten okazuje się tak problemem wizualnym, jak i z upływem czasu będzie dużym zagrożeniem dla ludzkiego organizmu. Rozwijająca się grzybnia generuje wszak CO2 oraz różne groźne związki, a także rozrzuca zarodniki, a te mogą okazać się powodem rozmaitych niebezpiecznych schorzeń. Takich kłopotów unikniemy na szczęście dzięki osuszaniu powietrza. Jak ono przebiega? Jakie urządzenia wykorzystuje się w tym celu? I jak wybrać osuszacz do domu?
Osuszanie powietrza na większych przestrzeniach
Największymi tego rodzaju maszynami okazują się osuszacze przemysłowe, których moc oscyluje wokół 120 litrów wody na dobę. Ze względu na fakt, iż często działają one w pomieszczeniach przemysłowych, są przystosowane do pracy w skrajnych temperaturach – od o do nawet 40°C. Kolejny typ to osuszacze basenowe, które, jak łatwo stwierdzić, stosuje się na pływalniach. Cechują się wynikami zbliżonymi do modeli dla fabryk.
Domowe osuszanie powietrza
Poza tym na rynku dostępnych jest też wiele urządzeń umożliwiających osuszanie powietrza w zwykłych domach. Są wśród nich osuszacze kondensacyjne lub absorpcyjne, zaś ich ceny zależą od wydajności oraz wytrzymałości. Osuszanie powietrza w domu bardzo ułatwią dodatkowe dodatki do tych urządzeń – między innymi panel LCD tudzież żarówka UV, która niszczy niebezpieczne dla ludzkiego organizmu mikroorganizmy.