Wydajny osuszacz basenowy

Basen to miejsce, gdzie powinniśmy zatroszczyć się o sprawy higieny. Wrogiem może jednak okazać się woda, która wszak na pływalni jest najważniejsza. Szczęśliwie można wykorzystać nowoczesne technologie, które sprawią, że zbyt duża ilość wody nie będzie już być dużym kłopotem. Mówimy oczywiście o osuszaczach basenowych, które pozwalają na szybkie odwilgocenie powietrza na basenach. Jak one działają? Dlaczego powinniśmy je stosować? Co odróżnia je od zwykłych urządzeń?

Duże osuszacze basenowe

Osuszacze basenowe bardzo różnią się od ich pokojowych odpowiedników. Posiadają w szczególności wyższą wydajność, dzięki której potrafią pracować we wnętrzach z dużym zawilgoceniem. Najdroższe osuszacze tego rodzaju mogą w dwadzieścia cztery godziny odprowadzić aż 1000 l wody. Z tego względu często można je zauważyć na sportowych basenach, gdzie używane są jako kluczowa część wyposażenia. Potrafią pracować w rozmaitych warunkach – tak poniżej zera, jak i w dokuczliwym skwarze.

Osuszacze basenowe do małego basenu

Opisywane osuszacze basenowe wymagają jednak dużej ilości energii, a ich kupno może okazać się niemałym kosztem. Z tego względu małym zakładom z pomocą przychodzi usługa podnajmu przemysłowych osuszaczy basenowych, oferowana przez wyspecjalizowane firmy. W sklepach dostępne są też urządzenia stworzone do użytku na małych basenach. Ich wydajność jest jednak dużo mniejsza od osuszaczy przemysłowych. Jednak ich dodatkowym atutem jest to, iż są w stu procentach mobilne.