Wentylatory dachowe

Są najprostszym rozwiązaniem dla dostarczenia świeżego powietrza – nie powinno więc dziwić, że ostatnimi laty zdobywają coraz więcej zwolenników. Wentylatory dachowe nie są drogie, a ich efektywność umożliwia stosowanie ich w najróżniejszych obiektach. Jakie fakty na temat takich urządzeń musimy znać?

Nieskomplikowany montaż wentylatorów dachowych

Wybierając kupno wentylatora tego typu, nie musisz budować czerpni i wyrzutni powietrza. Niepotrzebne będą także rury instalacyjne, ponieważ powietrze jest doprowadzane przez otwory w dachu od razu do danego pokoju.

Konserwacja wentylatorów dachowych

Naprawa tego typu wentylatorów okazuje się równie prosta, co ich montaż. Wentylatory dachowe konserwuje się na dachu, co dla osób pracujących w wietrzonym przez nie obiekcie nie jest żadnym kłopotem. Naprawa tych wentylatorów nie wymaga również ich demontażu – musimy tylko otworzyć specjalną pokrywę.

Wentylatory dachowe z innymi instalacjami

Wentylatory dachowe mogą być wykorzystane również razem z grawitacyjną wentylacją. Tego rodzaju wyjście umożliwia zminimalizowanie rachunków związanych z ich użytkowaniem, a w niektórych sytuacjach też zwiększenie wydajności.

Jak produkuje się wentylatory dachowe

Najczęściej spotykanymi typami urządzeń takiego typu są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Rozmaite są również materiały, których używa się do ich produkcji – od tworzyw sztucznych, przez aluminium, aż po mosiądz lub stal konstrukcyjną.

Specjalne wentylatory dachowe

Dostępne są również wentylatory dachowe specjalnego przeznaczenia – między innymi urządzenia wytrzymałe na wysokie temperatury.