Zwykła wentylacja pozwala wprawdzie uniknięcia rozwoju grzybów lub wilgoci w domu, ale ma poza tym wady. Najistotniejszą z nich jest mała temperatura wtłaczanego do środka powietrza, co skutkuje wyższymi kosztami ogrzewania. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na rozwiązanie tego problemu – rekuperacja. Jak ona działa? Co nam oferuje?
Na jakiej zasadzie działa rekuperacja?
Rekuperator pobiera z dworu czyste powietrze, a potem wtłacza je do domu. Żeby jednak zapobiec obniżeniu temperatury, powietrze jest ocieplone z wykorzystaniem powietrza już zużytego – przez to, rekuperacja nie pobiera prądu, a proces od początku do końca jest bezdźwięczny oraz nieuciążliwy dla mieszkańców.
Czemu powinieneś zdecydować się na rekuperację?
Rekuperacja, podobnie jak tradycyjna wentylacja, daje możliwość zmniejszyć zawartość wilgoci w powietrzu i dzięki temu utrudnić rozmnażanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii. Dzięki założeniu rekuperatora, w naszym mieszkaniu zginą grzyby, a to jest szczególnie ważne dla mieszkańców z obniżoną odpornością. Rekuperacja, zapewniając dopływ świeżego medium, nie obniża ciepłoty, dzięki czemu ogranicza niebezpieczeństwo chorób w okresie zimowym.
Rekuperacja w twoim mieszkaniu
Rekuperatory zakłada się w takich lokalizacja, by mogły wtłoczyć powietrze do całego domu. Nie zapominajmy, iż do ich działania niezbędne jest również położenie przewodów wentylacyjnych – na montaż rekuperatora warto zatem zdecydować się podczas większego remontu.