Sklep z przemysłowymi osuszaczami powietrza

Zbyt duża wilgotność powietrza może powodować wiele groźnych konsekwencji. W domu można bez problemu ograniczyć ją za pomocą średniej wielkości osuszaczy, ale w halach produkcyjnych czy pozostałych dużych pomieszczeniach okażą się one niewystarczające. Kłopot jest tym ważniejszy, iż wilgoć potrafi zniszczyć przechowywane w nich towary, powodując duże straty. Przemysłowe osuszacze powietrza na szczęście pozwolą skutecznie uporać się z wilgocią.

Jak funkcjonują przemysłowe osuszacze powietrza?

Reguły funkcjonowania przemysłowych osuszaczy są wręcz identyczne jak w przypadku ich mniejszych wersji. Zasysają one ustaloną ilość powietrza, zaś następnie różnymi metodami separują je od znajdującej się w nim wilgoci. Wszystko skutkuje usunięciem odwilgoconego medium z urządzenia i przechowaniem wody w specjalnym pojemniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może działać w oparciu o zasadę absorpcji, adsorpcji lub zbierać wodę za pomocą filtra.

Przemysłowe osuszacze powietrza – zastosowania

Najczęstszym przykładem użycia opisywanych osuszaczy są rzecz jasna obiekty przemysłowe, gdzie z ich wykorzystaniem reguluje się poziom wody oraz chroni towary przed zgniciem. Osuszacze powietrza przemysłowe stosuje się także w halach spedycyjnych – szczególnie, kiedy składowane są w nich towary którym szkodzi wilgoć. Są także nierzadko używane przez ratowników przy powodziach – pozwalają bowiem na bezproblemowe osuszenie zalanych domów. Przemysłowe osuszacze powietrza spotyka się również na basenach.