Sklep z osuszaczami powietrza

Zbyt duża ilość wilgoci to częsty problem. Pojawia się szczególnie zimą, a jego efektami okazuje się zazwyczaj wysyp pleśni i drobnoustrojów. Cierpią przez to rzecz jasna mieszkańcy, którzy są ze względu na to bardziej narażeni na rozmaite choroby. W jaki sposób im zapobiec? Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie osuszacza powietrza – najwydajniejsze tego typu urządzenia mogą odciągnąć z domu aż pół metra sześciennego wilgoci. Jak więc wybierać osuszacze powietrza?

Osuszacze powietrza – typy

Najpopularniejszym typem tych urządzeń są kondensacyjne osuszacze powietrza. Woda znajdującą się w danym mieszkaniu w pierwszej kolejności jest kondensowana w kompresorze, a następnie kierowana do pojemnika. Urządzenia tego typu są bardzo skuteczne – w odpowiednich temperaturach potrafią odparować nawet czterokrotnie więcej wilgoci, niż pozostałe osuszacze. Poza nimi znajdziemy również osuszacze absorpcyjne lub wyposażone w specjalny granulat – te ostatnie wystarczą na prawie pół roku eksploatacji.

Osuszacze powietrza – o czym należy wiedzieć?

Kluczowa okazuje się oczywiście efektywność urządzenia. Mierzymy ją dzieląc objętość usuniętej wilgoci przez czas, w którym produkt działał. Żeby obliczyć, jaki produkt okaże się idealny, musimy dowiedzieć się, jaką wielkość ma mieszkanie, gdzie zamierzamy go stosować. Ważny jest również zakres pracy, który definiuje, w jakich temperaturach i w jakim największym natężeniu wilgotności osuszacze powietrza mogą działać. Ta cecha okaże się szczególnie ważna, kiedy urządzenia chcemy używać w komórce oraz garażu.