Sklep z kratkami wentylacyjnymi

Stopniowo do lamusa odchodzą tradycyjne kratki wentylacyjne. Miejsce niezbyt estetycznych, wykonanych z tworzyw sztucznych produktów zajmują te znacznie ciekawsze, które bez trudu wkomponujemy w styl każdego, nawet najbardziej oryginalnego wnętrza. Warto zatem napisać parę słów na temat tego w jakim konkretnie celu się są stosowane i na jakie parametry zwrócić uwagę przy ich kupnie.

Gdzie wykorzystuje się kratki wentylacyjne?

Ich najważniejszym zastosowaniem jest zakrycie zakończenia przewodu wentylacji. Dzięki nim nie znajdą się w nim najmniejsze nawet ciała obce, o które łatwo zwłaszcza w kuchni, ubikacji lub pomieszczeniach gospodarczych.

Kratki wentylacyjne – jak założyć

Kratki wentylacyjne zwykle zakładane są z użyciem wkrętów, ale w nowocześniejszych systemach często spotyka się również bardziej innowacyjne sposoby. Chcąc założyć kratkę, będziemy musieli sięgnąć również po silikon.

Nietypowe kratki wentylacyjne

Ostatnimi czasy kratki wentylacyjne zastępowane są przez anemostaty – produkty, dzięki którym łatwiejsze staje się ukierunkowanie powietrza nawiewanego do wnętrza. Anemostaty, zależnie od typu, umożliwiają ustalenie od dwóch, trzech albo czterech strumieni powietrza.

Kratki wentylacyjne – surowce

Najczęściej wykorzystywane są rzecz jasna kratki wentylacyjne wykonane z plastiku, jednak coraz częściej do sklepów trafiają produkty aluminiowe. W katalogu producentów spotkać również można kratki wykonane z drewna oraz ceramiczne.