Sklep internetowy z kurtynami powietrznymi

Podczas upałów dużym problemem może stać się napływanie ciepła z dworu do klimatyzowanych pomieszczeń. Dostępne są na szczęście efektywne metody, sprawiające, że bez trudu możemy uniemożliwić rośnięcie ciepłoty. O czym mowa? Pomogą w tym kurtyny powietrzne.

Co robią kurtyny powietrzne?

Rolą kurtyn powietrznych jest tworzenie zapory, której nie przeniknie powietrze z dworu. Kurtyny powietrzne dzielą się na horyzontalne oraz pionowe – pierwsze montowane są nad drzwiami, drugie natomiast z boku. Ich zastosowanie pomaga ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń – w wielu przypadkach oszczędności mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.

Kiedy zakłada się kurtyny powietrzne?

Urządzenia tego rodzaju wykorzystywane są zwykle w urzędach lub biurach. Często spotyka się je również w domach towarowych i fabrykach. Ich montaż nie jest natomiast rekomendowany w zwykłych domach – sprawdzają się jedynie tam, gdzie mogą pojawiać się duże straty energii.

Kurtyny powietrzne nie tylko w upały

Nie sposób nie wspomnieć, że kurtyny powietrzne nie muszą być stosowane tylko w czasie upałów – istnieją także urządzenia, które sprawdzą się także w czasie mrozów. Zimowe kurtyny zapobiegają zmniejszeniu temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu świetnie nadają się do stosowania w magazynach.