Promienniki – ciepło podczas ogrodowych spotkań

Jest piękny wieczór. Idealny moment, by zaprosić bliskich oraz razem porozmawiać w ogrodzie. Przyjęcie jest naprawdę udane, ale pewien szczegół psuje wam humory – w pewnej chwili robi się zwyczajnie zimno. Podobne problemy znamy niewątpliwie wszyscy – są one niestety integralną częścią imprez w plenerze i zdarzają się nie tylko jesienią, ale również w wakacje. Przed chłodem możemy chronić się różnymi metodami – na przykład robiąc ognisko lub używając koców. Takie rozwiązania nie są niestety zbyt komfortowe, a niekiedy również niemożliwe. Z tego względu miłośnicy plenerowych spotkań dobrze zrobią kupując promiennik, który zapewni ciepło nawet w zimne wieczory.

Promienniki na spotkanie w ogrodzie

Promienniki ogrodowe są inne od modeli, jakie wykorzystywane są we wnętrzach. Ich forma pozwala na bardziej efektywne rozprowadzenie ciepła, dzięki czemu trafia tam, gdzie chcemy. W odróżnieniu od wielu promienników wewnętrznych, modele plenerowe są wolno stojące oraz mobilne, dzięki czemu można zlokalizować je w wybranym miejscu. Większość modeli, które dostępne są w handlu, charakteryzuje się też niebanalnym designem, a to sprawia, że doskonale wkomponują się w wystrój naszego ogrodu i będą jego świetną dekoracją. Ułatwia to różnorodność produkowanych obecnie promienników, wśród których propozycje dla siebie wyszukają nawet najbardziej wybredni klienci.

Czym napędzane są promienniki?

W handlu dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki elektryczne, a te, jak nietrudno się domyślić, mogą być wykorzystywane wyłącznie w pobliżu kontaktów. Dużo bardziej przenośne są zaś promienniki na gaz, w których pojemnik z gazem jest zakładany w podstawie – można korzystać z nich niemal w dowolnym punkcie. Dobrze również zaznaczyć, iż tego rodzaju promienniki są w stu procentach bezpieczne – jeżeli, oczywiście, korzystamy z nich tak, jak nakazuje instrukcja.