Tradycyjne systemy CO wykazują wiele wad. Są niezbyt wydajne, a aranżację pomieszczeń psuja niekiedy grzejniki. Nic więc zaskakującego, że w sklepach dostępne są coraz lepsze systemy, które mają stać się rozwiązaniem tych problemów. Wśród nich jest między innymi ogrzewanie podczerwienią, które zdobywa od niedawna spore uznanie. Czym się cechują? Czemu warto założyć taką instalację? Na jak duże wydatki muszą przygotować się jego użytkownicy?
Zasady konstrukcyjne ogrzewania podczerwienią
Ogrzewanie podczerwienią, jak bez trudu można się domyślić, emituje fale podczerwone. Jest ono niezauważalne dla człowieka i całkowicie niegroźne. Ciepło chłoną potem osoby przebywające w pomieszczeniu oraz meble, a później wypuszczają na zewnątrz, czego rezultatem będzie podwyższenie ciepłoty. Panel do ogrzewania podczerwienią budową przywodzi na myśl zatem tradycyjną żarówkę – tyle, że generuje znacznie większą moc.
Ogrzewanie podczerwienią – czemu warto?
Dla miłośników estetycznych pomysłów atutem będzie z pewnością to, iż ogrzewanie podczerwienią nie stosuje brzydkich grzejników. Panele prezentują się natomiast znacznie korzystniej i możemy ozdobić je dowolną tapetą. Ogrzewanie podczerwienią to też idealne wyjście dla osób uczulonych – nie unosi kurzu, a razem z nim groźnych dla nich roztoczy. Należy też dodać, iż tego typu ogrzewanie umożliwia zminimalizowanie rachunków.