Odmień wnętrze z biokominkiem

Zwykłego kominka nie sposób zamontować w dowolnym mieszkaniu. Niezbędne jest wszak tak miejsce na kominek, jak i instalację likwidującą spaliny. Z uwagi na trudności z wykonaniem tego w budynkach wielorodzinnych, na założenie kominka mogą zdecydować się tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych. Nie oznacza to jednak, iż z jego dobrych stron mogą cieszyć się tylko oni – jeśli mieszkamy w bloku, a nie możemy zapomnieć o kominku, możemy zdecydować się na biokominek. Jak działa ten mechanizm? Jakie ma zalety?

Biokominek – jak wybrać paliwo?

W biokominku używane jest paliwo płynne, a nie drzewo. Paliwo do biokominka produkuje się na bazie spirytusu – może mieć formę płynną lub półstałą. Te płynne dystrybuowane są w kanistrach, z których nalewa się paliwo do pojemnika w biokominku, drugie natomiast w opakowaniach do odmierzania czy puszkach, które umieszcza się w kominku. Spirytusy do biokominka nierzadko są również wzbogacone dodatkami aromatycznymi, a to uprzyjemnia ich stosowanie.

Zalety biokominka

Najważniejszym atutem korzystania z biokominka okazuje się na pewno fakt, iż nie generuje on sadzy ani dymu. Przez to nie musimy montować go przy instalacji kominowej, niepotrzebne jest także ich mycie. Alkohol jest całkowicie pewnym paliwem, zaś jego odpowiedzialne stosowanie nie generuje żadnego ryzyka. Z uwagi na fakt, iż nie wymaga komina, może być również dowolnie przenoszony przy zmianie aranżacji mieszkania.