Nagrzewnice

Nagrzewnice są w stanie z powodzeniem wyręczyć systemy CO. Zdadzą egzamin zarówno w niedużych pomieszczeniach, jak i dużych halach magazynowych. Ich montaż nie jest trudny, a dzięki niewysokim cenom, na ich zakup mogą zdecydować się także podmioty z mniejszymi możliwościami finansowymi. Co więc warto wiedzieć na ich temat?

Rodzaje nagrzewnic

W sklepach dostępne są najróżniejsze rodzaje nagrzewnic. Najchętniej wybierane są nagrzewnice stacjonarne, które mogą być używane, zależnie od parametrów, w małych pomieszczeniach, garażach lub ogromnych halach produkcyjnych. Poza tym dużym zainteresowaniem cieszą się także nagrzewnice przenośne oraz przemysłowe, które zastosowanie znajdują przede wszystkim w maszynach produkcyjnych.

Paliwo do nagrzewnic

Nagrzewnice są zasilane z najróżniejszych źródeł. Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia elektryczne, jednak coraz więcej klientów stosuje także nagrzewnice na wodę oraz olejowe. Nieco mniej często stosowane są zaś urządzenia na gaz oraz na paliwo stałe.

Nagrzewnice – w jakich miejscach się ich używa?

Nagrzewnice mogą być używane właściwie wszędzie. Poza zwykłymi domami, działają również w halach magazynowych, w garażach lub na placach budów. Specjalny typ nagrzewnic używany jest także w samochodach.

Wybieramy odpowiednie nagrzewnice

Najistotniejsze są w tym wypadku parametry urządzenia, które muszą być dostosowane do kubatury pomieszczenia, gdzie nagrzewnica będzie zamontowana. Ogromne znaczenie ma również temperaturę panującą na zewnątrz oraz oczekiwaną jej wysokość w środku obiektu.