Klimatyzacja precyzyjna

Kiedy temperatury przekraczają dwadzieścia pięć stopni Celsjusza, na pewno każdy tęskni za odrobiną zimna. Jak się jednak okazuje, obniżenie temperatury wcale nie musi stanowić kłopotu – w tym celu przydatna okaże się sprawna klimatyzacja. Tym, którzy do tej pory nie wiedzą, jaki klimatyzator kupić, polecamy nasz poradnik.

Jak wybrać moc klimatyzacji

Moc klimatyzatora musi być uzależniona od wielkości pokoju, który mamy zamiar nim ochłodzić. Najczęściej przyjmuje się, że do pomieszczenia o powierzchni nieprzekraczającej 10 metrów kwadratowych oraz wysokości 3,5 metra, potrzebujemy urządzenia o mocy 3,5 kWa. Warto przy tym zaznaczyć, że są to wartości tylko szacunkowe, a do dokładnej oceny potrzebujemy także dodatkowych parametrów.

Na jaki rodzaj klimatyzacji się zdecydować?

W sklepach możemy kupić przede wszystkim dwa typy takich urządzeń – mobilne oraz stacjonarne. Najistotniejszą zaletą tych pierwszych jest cena, a także to, że można korzystać z nich tam, gdzie chcemy. Jeśli chodzi o efektywność, lepsza jest jednak klimatyzacja typu split – lepiej chłodzi pokoje i wytwarza mniej hałasu.

Jakie miejsce będzie najlepsze do zamontowania klimatyzacji?

Klimatyzatory mobilne powinniśmy montować na ścianach zewnętrznych, a wytwarzane przez nie zimno należy doprowadzić do domu korzystając odpowiedniego węża. Klimatyzacja split może natomiast znajdować się wewnątrz mieszkania, jednak producenci stawiają na zakładanie takich urządzeń także za oknem.