Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Kup filtr F9

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nadal poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie ważne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry dokładne minipleat wyłapują pyły oraz włosy

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych instalowanych w domach, obiektach użyteczności publicznej lub biurach znakomicie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju montowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wysokie normy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących leki.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46