Do czego służy ogrzewanie płaszczyznowe

Kaloryfery często nie są na pewno najpiękniejszym pomysłem. Nie zawsze możemy wkomponować je do wyglądu konkretnego pomieszczenia – szczególnie, kiedy są to nowoczesne domy. Nic więc dziwnego, że niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie trzeba wówczas montować grzejników. To jednak nie wszystkie zalety takich systemów. Dlaczego więc warto wybrać jeden z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego dostępne są na rynku?

Ogrzewanie płaszczyznowe – rodzaje

Ogrzewanie płaszczyznowe może być założone pod posadzką lub w pionach. Systemy pierwszego rodzaju stosowane są zazwyczaj do dogrzania domów, lecz odpowiednio dobrane maty pozwalają na wykorzystanie ich jako głównego źródła ciepła. Ogrzewanie płaszczyznowe może wykorzystywać najróżniejsze nośniki – na rynku dostępne są zarówno systemy na wodę, jak i powietrzne bądź elektryczne. Te ostatnie będą najdroższe, jednak oferują nam maksymalną funkcjonalność.

Czemu warto wybrać ogrzewanie płaszczyznowe?

Większość klientów stawia na ogrzewanie płaszczyznowe ze względu na fakt, że nie wzbija ono kurzu – będzie więc idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z alergiami. Instalacje takiego rodzaju pozwalają także na równomierne rozlokowanie energii – a to przecież korzystnie wpływa na komfort mieszkania w konkretnym pomieszczeniu. Ogrzewanie płaszczyznowe to także doskonałe rozwiązanie problemów z wysokimi opłatami – pozwalają na zmniejszenie ich o 10 procent.