Ciepło dzięki podczerwieni

Zwykłe systemy grzewcze nie są zbyt wygodne – ich użytkownicy narzekają na to, że stopy wciąż są chłodne, natomiast w głowę jest im za gorąco. Są także niezbyt bezpieczne dla osób uczulonych, bo wysoka temperatura unosi brud, w którym znajdują się niebezpieczne dla ich zdrowia roztocza. Wiele klientów ma także duży problem z niezbędnymi w opisywanych instalacjach kaloryferami, bo te trudno łączą się z charakterem eleganckich pomieszczeń. Jak uporać się ze wspomnianymi problemami? Z pewnością dobrze zamontować ogrzewanie podczerwienią. Z jakiego względu?

Budowa ogrzewania podczerwienią

Jak nietrudno się domyślić, ogrzewanie podczerwienią stosuje fale podczerwone. Mają one wiele zalet, z których najistotniejsze jest na pewno to, że ciepło jest generowane dopiero kiedy zetkną się z którymś przedmiotem czy człowiekiem. Fale podczerwone są niewidoczne dla ludzi oraz całkowicie niegroźne.

Dlaczego opłaca się kupić ogrzewanie podczerwienią?

W systemach ogrzewania podczerwienią energia rozchodzi się równomiernie – żadnemu z mieszkańców nie będzie zbyt zimno, a temperatura na wszystkich wysokościach jest bardzo podobna. Właścicielom opisywanych systemów nie dokucza też wzbijany brud – ciepłe powietrze nie wędruje pod sufit, zaś zimne nie spada. Ogrzewanie podczerwienią to też świetny sposób dla zwolenników dobrego designu, gdyż promienniki można ozdobić różnymi motywami lub upodobnić je do obrazu. Polubią je też użytkownicy ogrzewania na gaz lub elektrycznego, ponieważ okazuje się w porównaniu z nim dużo mniej kosztowne.