Cieplej z podczerwienią

Tradycyjne instalacje grzewcze wykazują mnóstwo słabych stron. Zwolennicy prostych pomieszczeń często wskazują kaloryfery. Zajmują one niemało przestrzeni, nierzadko nie dopasowując się do innych mebli. Z tego powodu projektanci stale poszukują sposobów alternatywnych. Jednym z nich są grzejniki na podczerwień. W odróżnieniu od zwykłych grzejników, wyglądają naprawdę ładnie, zaś ich drugą mocną stroną jest spora efektywność – to wszystko powoduje, że tego rodzaju instalacje, choć kilkanaście lat wcześniej prawie nieznane, dziś zdobywają w naszym kraju wielu zwolenników.

Na czym polega działanie grzejnika na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień rozgrzewa się do dużych temperatur, w wyniku czego generuje się promieniowanie podczerwone. Jest na szczęście niezauważalne dla człowieka i, w odróżnieniu od tradycyjnych systemów, nie ogrzewa powietrza, co w w znacznej mierze rzutuje na komfort domowników. Ciepło jest odbierane przez mur oraz meble, a te następnie oddają je do pomieszczenia – znika zatem temat kurzu wznoszonego przez nagrzane powietrze.

Grzejnik na podczerwień – mocne strony?

Najważniejszą zaletą opisywanych instalacji jest z całą pewnością efektywność – stawiając na montaż grzejnika na podczerwień, na prąd wydamy aż dwadzieścia procent mniej niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Grzejnik na podczerwień to także świetne rozwiązanie dla osób ceniących fachowo zaprojektowane mieszkania – może być podwieszany na wszystkich powierzchniach, a jego wygląd umożliwia dopasowanie do innych części wyposażenia.