Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno do składowania dużych ilości ukończonych już preparatów, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, że zbiornik nierdzewny jest także doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często używane w rozlicznych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub drobnoustrojami.