Wideofilmowanie z powietrza coraz popularniejsze

Niegdyś w celu wykonania ujęć z lotu ptaka potrzebne było wykorzystanie samolotu. To powodowało, iż pojawiały się one jedynie w produkcjach z wysokim budżetem. Dziś jednak zrobienie tego rodzaju ujęć jest znacznie prostsze niż kiedyś. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu najnowszych technologii – w tym przypadku dronów. Te zdalnie sterowane, miniaturowe samoloty są dziś stosunkowo tanie, a przy tym umożliwiają uniesienie najwyższej jakości aparatu fotograficznego. Z pomocą dzisiejszych dronów możliwe jest wideofilmowanie z powietrza w wyśmienitej jakości, przy czym koszty takich przedsięwzięć okazują się dużo mniejsze niż niegdyś. Kiedy więc najchętniej wybieramy wideofilmowanie z powietrza?

Osobiste imprezy i filmowanie z powietrza

Obniżające się ceny dronów spowodowały, że wideofilmowanie z powietrza staje się coraz popularniejsze w gronie prywatnych klientów. Absolutnie nie dziwią dziś zdjęcia wykonane dronem uwieczniające rodzinne wydarzenia – na przykład komunie oraz śluby. Parę ujęć wykonanych z powietrza naprawdę urozmaica klip oraz sprawia, iż ten lepiej uchwyci atmosferę filmowanych wydarzeń. Z tego powodu często można zauważyć pilotów dronów na takich uroczystościach.

Filmowanie z powietrza dla przedsiębiorstw

Dużo częściej wideofilmowanie z powietrza wybierają oczywiście firmy. Nie może to dziwić, bo sposób ten – w porównaniu do filmowania z helikoptera – umożliwia duże zmniejszenie kosztów produkcji klipów. Dlatego wideofilmowanie dronem jest nierzadko wybierane przez wykonawców klipów reklamowych (przede wszystkim, jeśli są to filmy popularyzujące region lub ośrodek letniskowy) oraz filmów dokumentalnych. Wideofilmowanie z powietrza okazuje się także technologią chętnie stosowaną przez producentów transmisji z wydarzeń sportowych oraz koncertów, a oprócz tego – również przy dokumentowaniu postępów większych prac budowlanych.