Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Uszczelnianie okien Warszawa - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]