druk 3D Kraków, drukowanie 3D

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany w technologii FDM, PolyJet, SLS,SLA, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także możliwość wykorzystania materiałów w szerokiej palecie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych krawędzi.

Druk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje trwałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]