Urządzaj dom przy współpracy z architektem wnętrz

Zaaranżowanie domu samodzielnie może być wielką frajdą, ale łatwo wtedy o błędy. Dobrze zagospodarowane pomieszczenie jest bowiem nie tylko ładne, lecz także, a nawet w szczególności, praktyczne. Do dobrego zaaranżowania wnętrza potrzebne są odpowiednie umiejętności – dlatego dobrze zlecić to doświadczonemu architektowi wnętrz. Dzięki temu otrzymamy pewność, że nasze pomieszczenie zostanie dobrze urządzone, zaś my będziemy mieszkali w nim wygodnie. Na czym jednak polega pomoc projektanta wnętrz? Co powinno znaleźć się w opracowanym przez niego projekcie? I w końcu – jak wybrać architekta, którego usługi nas usatysfakcjonują?

Projektant wnętrz – co mu powierzyć?

Projektant wnętrz opracuje dla nas projekt określający pomieszczenia domu. Znajdą się w nim dane o położeniu wszystkich mebli i innych części wyposażenia. Bardzo istotne będzie również, to że projektant wnętrz pomoże nam skompletować meble, zaś jeśli nie ma odpowiednich na rynku – zaprojektuje je i zleci ich produkcję sprawdzonemu stolarzowi. W dokumencie opracowanym przez projektanta wnętrz muszą być zawarte też dane o instalacjach centralnego ogrzewania, energetycznych i lampach – to trzecie naprawdę wpływa przecież na samopoczucie mieszkańców domu.

Projektant wnętrz – która oferta?

Czasem sprawdzonego projektanta wnętrz zarekomendują nam znajomi czy deweloper. Często jednak musimy wyszukać go samodzielnie. Na szczęście nie jest to problematyczne – należy tylko wszak wejść do sieci. Za pomocą odpowiednich aplikacji bez trudu znajdziemy ciekawe anonse. Jak z nich wybrać najciekawsze? Źródłem informacji o umiejętnościach oraz stylu projektanta wnętrz będą jego wcześniejsze realizacje – przed podpisaniem umowy z danym fachowcem koniecznie je obejrzyjmy. Należy również sprawdzić, co o konkretnym architekcie mówią poprzedni klienci – to umożliwi uniknięcie niemiłych niespodzianek.