Sprawna firma – o leasingu samochodu

Do rozwiązań niezwykle często stosowanych przez działające na rynku firmy należy leasing samochodu. Tego typu procedura powoduje, że możemy zagwarantować kierowcom zarówno pojazdy osobowe, ale również ciężarowe. Prześledźmy zatem czym jest leasing samochodów i co powoduje, że jest tak rozpowszechniony.

Leasing samochodu – bardziej opłacalny niż kredyt

Leasing to najbardziej rozpowszechniona forma najmu samochodów do celów firmowych, a jego podstawowe reguły uściśla specjalna umowa. Proces ten obejmuje zazwyczaj poniższe strony: finansującego i leasingobiorcę, czasami też podmioty pośredniczące. Tego typu forma dzierżawy pojazdów firmowych jest zdecydowanie korzystniejsza niż kredyt bankowy, nie wymaga korzystania ze środków własnych, a wydatki można zaliczyć jako koszty prowadzenia działalności. Ten mechanizm powoduje, że możemy sprawnie przyznać pracownikom samochody niezbędne do przewożenia ładunków, jeżdżenia do klientów oraz innych celów.

Leasing samochodu remedium na firmowe problemy

Koniec z samodzielnym opłacaniem floty oraz braniem wieloletnich kredytów – leasing samochodów jest remedium na podobne problemy. Mogą z niego skorzystać nawet niewielkie biznesy, które nie osiągają jeszcze wysokich dochodów. Wszystkie czynności są ułatwione, a podmiot finansujący nie weryfikuje naszych zysków i strat. Pamiętajmy jednak, że szukając optymalnego rozwiązania, najlepiej zdecydować się na fachową pomoc podmiotów pośredniczących.