Rozwiń biznes – jaki leasing wybrać?

Rozkręcając nawet małe przedsiębiorstwo, nierzadko nie mamy środków finansowych na zagwarantowanie odpowiedniego sprzętu, potrzebnego do pracy. Wtedy rozwiązaniem może być leasing. Jaki leasing wybrać, żeby firma przynosiła zyski?

Jaki leasing wybrać? Komputery i nie tylko

Leasing to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązania, z których korzystają na całym świecie setki przedsiębiorstw, pozyskując w ten sposób nie tylko wyposażenie biur, ale również firmowe środki transportu. Narzędzie to umożliwia także zaopatrzyć przychodnie lekarskie w urządzenia. Leasing polega niejako na użyczeniu konkretnych przedmiotów na określony czas. Systematycznie należy wtedy płacić określony wyznaczone uprzednio raty.

Jaki leasing wybrać? Księgowanie i kwestia podatków

Istnieje wiele typów leasingu – operacyjny, finansowy, zwrotny. Dwa najważniejsze pojęcia różnią się od siebie między innymi formą ewidencjonowania opłat oraz statusem przedmiotów po ustaniu umowy. W przypadku leasingu kapitałowego – sprzęty zaliczają się do składników majątkowych leasingobiorcy, pojawia się konieczność uiszczania opłat amortyzacyjnych, a po wygaśnięciu umowy – sprzęt przechodzi na własność pożyczającego. Decydując się na wariant operacyjny – sprzęt nie wchodzi w zakres środków trwałych korzystającego, ale podatek VAT jest doliczany do comiesięcznych opłat. Kiedy nie możemy się zdecydować na konkretne rozwiązanie – zaufajmy umiejętnościom specjalistów.