Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/ dowiesz się, jak zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby na dodatek wezwać fachowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]