sala weselna, dom weselny małopolska

Przyjęcia weselne – wybierając dom weselny rozważ kilka czynników

Ślub i następujące po nim wesele to wydarzenie, o którym krewni młodej pary oraz sproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez wiele miesięcy, a często wręcz lat. Jeśli państwo młodzi zechcą urządzać przyjęcie dla sporej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, któremu będą musieli stawić czoło, jest wybranie najlepszej sali na przyjęcie weselne, w której uczestnicy spędzą ten uroczysty wieczór w najlepszych warunkach.

Miejsce na wesele – liczy się jego odległość od kościoła i pojemność

Wybierając miejsce na wesele nowożeńcy musi wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych okoliczności. Na początek musi znać ilość uczestników wesela, by mieć pewność, że w wybranym domu weselnym bez przeszkód znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla wszystkich. Zaproszeni muszą mieć swoje miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest też, by mieli salę do tańca. Dodatkowo narzeczeni powinni sprawdzić w jakiej odległości od miejsca zawarcia ślubu znajduje się sala weselna oraz czy przedostanie się do niej będzie proste. Jeżeli na przyjęcie weselne zaproszona jest rodzina i znajomi z dalekich krańców Polski, powinno się szukać sali weselnej, w pobliżu której znajduje się bogata baza noclegowa. Kolejną kwestią jest sama organizacja przyjęcia ślubnego, czyli wybranie menu, znalezienie obsługi kelnerskiej oraz zespołu muzycznego i udekorowanie stołów . Takie zadania mogą przekroczyć możliwości pary młodej, zatem warto skorzystać z oferty domów weselnych, które proponują wsparcie w obszarze kompleksowej organizacji wesela.

Dom weselny w Balicach – przyjęcie z królewską oprawą

Narzeczeni z południa Polski, w szczególności z Krakowa i okolic, mogą zorganizować zabawę weselną w niezmiernie malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego wnętrzach biesiady ślubne urządza się od setek lat, a każde z nich ma zniewalającą oprawę. Pałac posiada cztery pomieszczenia zdolne pomieścić ponad setkę osób. Wesele może zostać zorganizowane również w plenerze przed Pałacem, a w takim przypadku brać udział w nim będzie mogło bez problemu ok. 350 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, iż usytuowany jest zaledwie 12 km od Krakowa, który ma bardzo bogatą bazę hotelową. Przejazd gości z kościoła do Pałacu nie powinien zatem trwać dłużej aniżeli 30-40 minut.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]